Alfabet braci Kaczyńskich; Michał Karnowski, Piotr Zaremba

Wywiad rzeka przeprowadzony z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi po objęciu przez Lecha Kaczyńskiego urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

“Nad tą książką pracowaliśmy od 2004 do 2006 r.. W czasie kilkuset godzin rozmów odbyliśmy fascynującą podróż w epokę, gdzie odwaga była w cenie, a przyjaźń wykuwała się w ciągłym starciu z diabelskim systemem komunistycznym.
Ale i Polsce powstałej po 1989 r. poświęciliśmy dużo uwagi, bo w tym czasie diagnozy braci Kaczyńskich, ich konsekwentny opis wielu patologii III RP, właśnie zyskiwały potwierdzenie.
To był wyjątkowy czas. Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy spełniał marzenie pokoleń Polaków o godnym uhonorowaniu bohaterów Powstania Warszawskiego. Szykował się do kandydowania na Prezydenta Rzeczypospolitej. Jarosław Kaczyński budował partię Prawo i Sprawiedliwość, żeby – jak się wtedy wydawało – wspólnie z Platformą Obywatelską spełnić swoje i Polaków marzenie o nowym, lepszym państwie.
Także dlatego obaj nasi rozmówcy byli tak szczerzy, jak nigdy wcześniej i potem, w opisach własnej przeszłości, innych ludzi, swoich pragnień i marzeń. Co najważniejsze: wszystko, co powiedzieli, ukazało się drukiem. Powstała pasjonująca opowieść o życiu dwóch niezwykłych postaci: odważnych i mądrych polityków, kochających się braci i synów. W przypadku Prezydenta – także kochającego męża i ojca. Ta książka to historia ich prywatnego i publicznego życia, przesiąkniętego codziennym patriotyzmem, poświęceniem Polsce”.
Michał Karnowski

Tytuł: Alfabet braci Kaczyńskich

Autor: Michał Karnowski, Piotr Zaremba

Wydawnictwo: M

ISBN: 978-83-7595-2-926

Kup teraz!

Kategorie: BestselleryTagi: , , , Dodaj do ulubionych

Jedna odpowiedź na Alfabet braci Kaczyńskich; Michał Karnowski, Piotr Zaremba RSS Komentarze (RSS)

  1. Wanda pisze:

    Warto przeczytać, Ksiązka napisana w oparciu rzeczywiste fakty.
    Po latach można pozwolić sobie na refleksję typu: Czy wartało tak wiele poswięcić wartościom, które dzisiaj mają już inną wartość? Myślę o śp. Lechu Kaczyńskim, p.Wałęsie i śp.Annie Walentynowicz.
    Panom Michałowi Karnowskiemu i Piotrowi Zarębie DZIĘKUJĘ za ten Wywiad-rzekę. Czy napiszą Panowie drugą część?

Dodaj komentarz